ČASTÉ DOTAZY

Vážení zákazníci,
aktuálně probíhá testovací režim placeného parkovacího režimu.
Omlouváme se za případný diskomfort.
Tým Centrum Černý Most

1/ Od kdy služba placeného parkování začíná?
Aktuálně probíhá testovací režim. O termínu zpoplatnění parkování vás budeme brzy informovat.

2/ Proč se bude za parkování nově platit?
Toto rozhodnutí má hned několik rovin. Naší největší prioritou je pohodlí pro naše zákazníky. I vzhledem k lokalitě, kde se centrum nachází, v bezprostřední blízkosti metra, chceme zajistit zákazníkům vždy bezproblémové a pohodlné parkování po dobu jejich návštěvy. Druhým důvodem zpoplatnění je naše dlouhodobá snaha o ohleduplnější chování v rovině udržitelnosti a nový způsob parkování tzv. hybrid ticketless umožňuje parkování i bez výdeje papírových parkovacích kartiček při vjezdu do areálu. Celkově je systém udržitelnější a pohodlnější. V tomto ohledu jsme ve skutečnosti jedno z posledních nákupních center v České republice, které ještě nezavedlo zpoplatněné parkování.

3/ Kolik hodin je zdarma a jaká je cena za parkování?
4 hodiny parkování zůstávají zdarma pro všechny. Prodloužení o další 1 hodinu parkování zdarma je možné pro zákazníky, kteří jsou členy věrnostního programu Centra Černý Most (po zadání RZ vozidla do profilu věrnostního programu) nebo pro zákazníky, kteří jsou členy Globus Bonus Clubu (prostřednictvím validace parkovacího lístku na infostáncích prodejny Globus). Prodloužení o další 1 hodinu parkování zdarma je též možné pro návštěvníky CineStar, Saunie nebo fitness Clever Fit. Maximální doba parkování zdarma je tedy 6 hodin. Výjimku tvoří návštěvníci casina a automyčky, kterým bude individuálně umožněno parkování zdarma s ohledem na dobu jejich návštěvy nebo využití služeb. Podmínky prodloužení parkování pro návštěvníky CineStar, Merkur Casina, Automyčky Express, fitness centra Clever Fit a Saunie najdete na pokladnách uvedených provozoven.

4/ Jaká je cena za parkování, pokud překročím parkovací čas zdarma?
Každá další započatá hodina nad rámec parkovacích hodin zdarma činí 50 Kč. Maximální denní částka za parkování je 200 Kč. 

5/ Jak bude tento nový systém fungovat?
Vjezd i výjezd je možný dvěma způsoby. První model spočívá v tom, že zákazník přijede k vjezdovému stojanu, kamera načte registrační značku vozidla, zvedne se závora a zákazník je vpuštěn do areálu. Při výjezdu opět auto najíždí ke stojanu a pokud kamera vyhodnotí, že je auto v limitu volných hodin, zvedne se závora a zákazník může opustit parkoviště. Druhá varianta je s parkovacím lístkem. Pokud by kamera chybně načetla registrační značku nebo nastal jiný technický problém, bude řidiči u stojanu vyhotoven parkovací lístek, následně vjíždí dál do areálu. Stejným způsobem areál také opouští - pomocí načtení parkovacího lístku u stojanu. V případě, že návštěvník přesáhne volné hodiny, úhrada parkovného je možná v hotovosti a platebními kartami na automatických pokladnách, umístěných u vchodů do centra z parkoviště a dále platebními kartami na bezhotovostních platebních terminálech umístěných přímo na výjezdních stojanech.

6/ Kolik míst nabízí parking Centra Černý Most?
Rozsáhlý parking Centra Černý Most pojme až 3122 aut a je opatřen bezpečnostními kamerami. Zákazníci mohou parkovat v pětipatrovém parkovacím domě, na střešním nebo podzemním parkovišti. Najít volné místo pomáhá zákazníkovi navigační systém. Parking disponuje i místy v blízkosti vchodů do centra určenými pro invalidy a rodiny s dětmi a také dobíjecími stanicemi pro elektromobily.

7/ Jaká je otevírací doba parkingu v Centru Černý Most?
Otevírací doba parkoviště se s novým systémem nemění. Zákazníci mohou v Centru Černý Most parkovat od 7:00 do 22:00 hodin na střešním nebo v podzemním parkovišti, v parkovacím domě pak do 22:30 hodin. V případě návštěvy kina je doporučeno přednostně využívat parkování na střeše, kdy je výjezd z Centra povolený i po uzavírací době parkovišť, jelikož se řídí otevírací dobou kina.

8/ Jaké jsou možnosti platby parkovného?
V parkovacích automatech umístěných u vchodů do Centra z parkoviště je možné platit hotově mincemi (korunami) nebo platební kartou (Visa, MasterCard). Další možností je platit platební kartou (Visa, MasterCard) nebo kartou CCS prostřednictvím webové aplikace virtuální parkovací hodiny (VPH) dostupné na adrese mpla.cz/praha. Dále je také možné platit platebními kartami na bezhotovostních platebních terminálech umístěných na výjezdech z parkoviště. Po zaplacení má zákazník 20 min čas na výjezd.

9/ Jak používat parkovací automat?
Použití parkovacího automatu je snadné a intuitivní. Stačí se řídit pokyny na displeji automatu. Podrobný návod naleznete zde.

10/ Co jsou to virtuální parkovací hodiny (zkratka VPH)?
VPH (dostupné na adrese mpla.cz/praha) je webová aplikace, která umožňuje motoristům provádět platby za krátkodobé návštěvnické stání bez použití parkovacího automatu. Podrobně je možné se s nastavením a obsluhou seznámit v Návodu pro VPH.

11/ Parkovací automat je nefunkční. Kde to mohu nahlásit?
Je-li parkovací automat (PA) nefunkční, můžete tuto skutečnost nahlásit na telefonní lince +420 775 422 711. Je vždy potřeba uvést na jakém parkovišti se PA nachází. Nejlépe se však konkrétní PA identifikuje podle barvy parkoviště.

12/ Co když systém mou SPZ/RZ nemohl načíst?
V případě, že systém nerozezná RZ, vydá u vjezdu parkovací lístek. Výjezd případně platba parkovného proběhne na základě vložení parkovacího lísku do parkovacího systému. Za ztrátu parkovacího lístku je stanovena pokuta ve výši 1 000 Kč.



ZADEJTE SI REGISTRAČNÍ ZNAČKU VOZIDLA VE SVÉM ÚČTU VĚRNOSTNÍHO PROGRAMU
Zadejte číslo RZ svého vozidla do svého profilu ve věrnostním programu Centra Černý Most a parkovací systémy vám automaticky prodlouží parkování. Každý den tak máte díky členství 5 hodin parkování zcela zdarma